turnus-12018.pngturnus-22018.jpgturnus-32018.jpgturnus-42018.pngturnus-52019_2.jpgturnus-62019.jpgturnus-72018.jpgturnus-82019.jpg

 

Kończący się rok jak każdy inny skłania zawsze do refleksji. Nie trudno zauważyć jednak że rok 2020 nie można porównać z żadnym innym, przyniósł bowiem zmiany które w sposób znaczący wywróciły nasze dotychczasowe życie, nawyki i przyzwyczajenia, ograniczenia i często konieczność zwiększonej troski o bezpieczeństwo dla siebie i swoich bliskich. Pisząc to wyrażam nadzieję, że nikt z bliskich lub krewnych nie poniósł konsekwencji w związku ze zwiększonym ryzykiem zarażenia się.

 

W naszym wspólnym przypadku nie powiodły się plany wycieczkowe jakie mieliśmy na kończący się powoli rok. Dla turystyki był to rok wyjątkowo ciężki, i nie mam tu na myśli tylko sytuacji finansowej, lecz przede wszystkim niemożność realizowania swoich pasji, wędrówek, wycieczek z turystami którzy od nas tego oczekują. Niemożność realizowania się w ten sposób trzeba było rekompensować innymi formami uskuteczniania swoich zainteresowań, przede wszystkim żeby przetrwać. I pragnę nadmienić, że moja działalność turystyczna nie została przerwana i ten trudny okres będzie miał również swoje (pozytywne) konsekwencje w maju 2021 roku.

 

O przyszłym roku nie da się nic powiedzieć. Zbyt dużo wątpliwości, zbyt dużo niepewności, ale to właśnie one powodują że patrzymy na nadchodzący rok z optymizmem, może dlatego że tak jest prościej, a może dlatego że mówimy sobie że „gorzej być nie może”. Mam nadzieję że również turystyka się rozbudzi po swoim okresie przestoju, a wycieczki które nie zostały zrealizowane znowu znajdą się w kręgu naszego zainteresowania w roku 2021 (lub może kolejnym ?). Zapraszam tym samym na wyjazdy które musieliśmy odroczyć, a ze swojej strony zapewniam, że jeżeli tylko będą na to warunki dołożę wszelkich starań żeby odbyły się one zgodnie z obowiązującymi zasadami  bezpieczeństwa i z troską o zdrowie wszystkich uczestników.

 

A korzystając z okazji chciałbym wszystkim życzyć  Szczęśliwego Nowego Roku, żeby przyniósł wszystkim oczekiwane zmiany, tylko samo dobro i oczywiście życzmy sobie spotkania na turystycznym i wycieczkowym szlaku (jak najrychlej).

 

pozdr. Olek

 


.  © Usługi Turystyczne „Tourist Track”- mgr Aleksander Dymek - Wszystkie prawa zastrzeżone
powered by Joomla! | Joomla templates by a4joomla | implementation by