turnus3-12.jpgturnus3-14.jpg

 

                                     Gruzja  (część zachodnia)

               16 - 24 lipca 2017 r.  -  9 dni  (7 dni pobytu w Gruzji)

 

1. Zbiórka na lotnisku Katowice – Pyrzowice (hol główny) o godz. 20.00, odprawa bagażowo-biletowo-paszportowa. Wylot z Katowic o godz. 22:40 (samolot rejsowy WIZZAIR). Przelot do Gruzji (Kutaisi).

2. transfer z lotniska do hotelu w centrum miasta, monastyr Motsameta z VIII w. oraz kompleks monastyru i akademii Gelati z XII w. (kompleks został założony przez króla Davida Budowniczego i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO),  stare miasto w Kutaisi - parlament, katedra Bagrati z X w., przejazd do parku Prometeusza (groty ze stalaktytami i stalagmitami), powrót do Kutaisi, obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum miasta.

3. Śniadanie, wyjazd z Kutaisi, podjazd pod przełęcz Narikala (ponad 1200 m.) z panoramicznym widokiem na region Imeretia , przejazd do jeziora Shaori i odpoczynek nad jeziorem (jezioro jest zarazem rezerwatem przyrody), monastyr Nikortsminda (jeden z najładniejszych monastyrów w Gruzji), dojazd do miejscowości Oni, zwiedzanie lokalnego muzeum oraz synagogi (replika synagogi warszawskiej), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Śniadanie, przyjazd do winnicy Khvanchkara i degustacja najlepszego wina w Gruzji (wino to uważane jest przez Gruzinów za lekarstwo), dojazd do kanionu Okatse – trekking po platformach zawieszonych na wysokości 150 m, przejazd do regionu Swanecja, przejazd przez malownicze góry Wielkiego Kaukazu, przyjazd do Mestii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5. Śniadanie, zwiedzanie Mestii (baszty obronne i muzeum etnograficzne z tradycyjną izbą swańską), trekking z podejściem do lodowca pod Mestią lub wyjazd wyciągiem na pobliską górę i łatwy trekking w terenie – przejście widokowe, powrót do Mestii, obiadokolacja i nocleg.

6. Śniadanie, po śniadaniu wyjazd z Mestii, przejazd samochodami terenowymi górką drogą do Ushguli (miejscowość wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) - po drodze do Ushguli zwiedzanie wiosek swańskich o charakterystycznej architekturze, Ushguli - zwiedzanie baszt obronnych,  pod wieczór powrót do Mestii, obiadokolacja i nocleg.

7. Śniadanie, wyjazd z Mestii w kierunku Morza Czarnego, po drodze podjazd pod jedną z największych zapór wodnych w Gruzji, ogród botaniczny w Makhinjauri pod Batumi z roślinnością subtropikalną, przyjazd do Batumi, (zwiedzanie starego miasta, bulwar), przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości,  obiadokolacja i nocleg.

8. Śniadanie, po śniadaniu wyjazd z hotelu do miejscowości Gonio - zwiedzanie starożytnej fortyfikacji rzymskiej wraz z muzeum etnograficznym, czas wolny na plaży, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9. wczesnym rankiem wyjazd z hotelu w kierunku lotniska w Kutaisi. Wylot z Kutaisi o godz. 4.25. Planowany przylot do Katowic o godz. 6.00.

Cena:                                                4 110,00 zł

W cenie wycieczki wliczono:

  1. Przelot samolotem: Katowice – Kutaisi - Katowice (w cenie bagaż do 10 kg i bagaż podręczny),
  2. Noclegi w hotelach kat.***, pokoje 2-osob. z łazienkami.                           
  3. Śniadania i obiadokolacje
  4. Przejazdy autokarem / busem klimatyzowanym na terenie Gruzji.   
  5. Wynajęcie samochodów terenowych do przejazdu Mestia-Ushguli-Mestia,
  6. Wstępy do zwiedzanych obiektów i degustacja wina na winnicy Khvanchkara.
  7. Ubezpieczenie (koszty leczenia + nieszczęśliwe wypadki) – SIGNAL IDUNA
  8. Opiekę i obsługę pilota polskiego, obsługę przewodników lokalnych.
  9. Podatek VAT


Nie wliczono:

      1. Dodatkowo płatny transfer z Krakowa do Katowic i z powrotem – 100 zł / os.

 

Szczegółowe informacje,pytania i  zapisy pod numerem telefonu:

(012) 658 60 54

601 867 504

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.tourist-track.pl

 

 

© Usługi Turystyczne „Tourist Track”- mgr Aleksander Dymek - Wszystkie prawa zastrzeżone
powered by Joomla! | Joomla templates by a4joomla | implementation by