tur8-01.jpgtur8-02.jpg

 

                                                   Cypr      

                             15 - 22 pażdzienika 2017  - 8 dni

 

1. Zbiórka na lotnisku Kraków – Balice o godz. 8.00 (hol główny). Przelot do Paphos (09:55 – 14:00). Przejazd z lotniska do Limassol, przystanek przy Petra tou Romiou – legendarnym miejscu narodzin Afrodyty, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Śniadanie, spacer po Starym Mieście w Limassol: Kourion – ruiny jednego z najważniejszych starożytnych państw – miast – „Domu Eustoliosa, wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Przejazd przez teren uprawy winnej latorośli i spacer po wiosce Omodos – zwiedzanie Klasztoru Krzyża Świętego. Obiadokolacja, nocleg.

3. Śniadanie, Po śniadaniu zwiedzanie Klasztoru św. Jana w Kalopanayiotis – miejsca, gdzie św. Paweł i Barnaba ochrzcili św. Heraclidiosa. W dalszej części dnia Kykko – największy i najbogatszy klasztor na wyspie, a także nawiedzenie grobu arcybiskupa Makariosa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Śniadanie, Po śniadaniu zwiedzanie kościołów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO w Górach Troodos: „Panayia tis Podithou”, „Ayios Nikolaos tis Stegis” oraz „Panayia tou Araka”. Zakwaterowanie w hotelu w Larnace, obiadokolacja, nocleg,

5. Śniadanie, spacer po Larnace: zwiedzanie Kościoła i Grobu Św. Łazarza; następnie przejazd do Nikozji – zwiedzanie Katedry św. Jana i Muzeum Bizantyjskiego, spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

6. Śniadanie, wycieczka po tureckiej (północnej) części Cypru. W programie: Famagusta z klasztorem św. Barnaby – miejsce pochówku Apostoła, Salamina, Kyrenia. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. Śniadanie, Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Zwiedzanie Pafos: ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Pręgierz św. Pawła, kościół Ayia Kyriaki, Zamek Bizantyjski, mozaiki w Domu Dionizosa. W drodze powrotnej zwiedzanie Klasztoru św. Neofitosa. Obiadokolacja, nocleg w Paphos.

8. Pakiet śniadaniowy. Przejazd na lotnisko w Paphos, wylot do Krakowa (07:15). Planowany przylot – 9.30

Cena:                                                 3 770,00 zł

W cenie wycieczki wliczono:

  1. Przelot samolotem: Kraków – Paphos - Kraków (w cenie bagaż do 10 kg i bagaż podręczny),
  2. Noclegi (7) w hotelach kat.***, pokoje 2-osob. z łazienkami.                          
  3. Śniadania i obiadokolacje (7).
  4. Przejazdy autokarem / busem klimatyzowanym na terenie Cypru.
  5. Ubezpieczenie (koszty leczenia + nieszczęśliwe wypadki) – SIGNAL IDUNA
  6. Opiekę i obsługę pilota polskiego,
  7. Podatek VAT

Nie wliczono:

      1. Biletów wstępu i lokalnych przewodników – sugerowana kwota – 100 €.
      2. Dopłata do pokoju 1-osobowego – 600 zł.

Szczegółowe informacje,pytania i  zapisy pod numerem telefonu:

(012) 658 60 54

601 867 504

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.tourist-track.pl

 

 

© Usługi Turystyczne „Tourist Track”- mgr Aleksander Dymek - Wszystkie prawa zastrzeżone
powered by Joomla! | Joomla templates by a4joomla | implementation by