turnus6-12.jpgturnus6-16.jpg

 

                        Gruzja  (część wschodnia) i Azerbejdżan

2 - 12 września 2017  - 11 dni (9 dni pobytu w Gruzji i Azerbejdżanie)

 

1. Zbiórka na lotnisku Warszawa - Okęcie (20.00), odprawa bagażowo-biletowo-paszportowa. Wylot z Warszawy 22:30 (samolot rejsowy LOT).

2. transfer z lotniska w Tbilisi i przejazd do hotelu, po krótkim odpoczynku oraz śniadaniu zwiedzanie Tbilisi: stare miasto i główne zabytki stolicy (kościół Sameba i okolice, kościół Metechi wraz rzeźbą króla Wachtanga, kościół Anchiskhati - najstarszy kościół w Tbilisi z VI w., twierdza Narikala z widokiem na miasto, katedra Sioni - centrum gruzińskiego życia duchowego, siedziba Katolikosa Eliasza II - zwierzchnika Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego i Apostolskiego, aleja Rustaveli, przejazd do skalnego monastyru David Gareja z VI w. położonego na terenie stepowym tuż przy granicy z Azerbejdżanem, przyjazd na winnicę w Gurjaani, pokaz wypieku chleba, oraz czurczcheli (snikersów gruzińskich), supra gruzińska na winnicy w Gurjaani, nocleg.

3. Śniadanie, przekroczenie granicy gruzińsko-azerskiej niedaleko Lagodekhi, krótkie zwiedzanie plantacji herbaty pod miejscowością Zagatala, przyjazd do miasta Sheki, uważane za jedną z najstarszych osad na Kaukazie, na co wskazują wykopaliska datowane na 2500 lat, miasto znane jest od starożytnych czasów – to właśnie tędy przebiegał szlak jedwabny gromadząc największą ilość sprzedawców i kupców w całym Azerbejdżanie, zwiedzanie miejsc historycznych – wczesna architektura albańska starożytne zamki, meczety, minaret, łaźnie średniowieczne, mosty. Jednak prawdziwą perłą jest Pałac Sheki Khans z XVIII w., przy budowie którego nie użyto gwoździa i posiada bogato malowane mury oraz witraże okienne, przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Śniadanie, zwiedzanie rezerwatu historycznego Kish, świątynia albańska z IV-V p.n.e., forteca Gorarsan  z XV w.n.e., przejazd do wsi Ivanovka znanej z czerwonego wina Madrasah,  Lahicz – spotkanie z rzemieślnikami, pokaz wyrobu wyrobów rzemieślniczych z miedzi,  przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Śniadanie, spacer na górę Pięciu Palców - Besbarmag Dag,  odwiedzanej przez licznych pielgrzymów, miejsce kultu płodności, przejazd wybrzeżem Morza Kaspijskiego, przejazd do miejscowości górskiej Guba, czas wolny, możliwość krótkich spacerów, obiadokolacja, nocleg.

6. Śniadanie,  przejazd do starożytnej górskiej miejscowości Hinalug zamieszkałej przez pasterski lud posługujący się własnym językiem Ketsh, trekking w terenie, powrót do miejscowości Guba,  obiadokolacja, nocleg.

7. Śniadanie, przejazd do miejscowości Surakhani, zwiedzanie Świątyni Ognia Ateshgah – świątynia Zoroastryjska z XVII w., przejazd do Baku – stolicy Azerbejdżanu, zwiedzanie starego miasta Itsheri Sheher (UNESCO), mury i baszty obronne, stare kamienice i meczety (Pałac Shirvanshah z XIII w., Wieża Dziewic z XII w., bulwar nadmorski), w miarę możliwości czasowych wjazd kolejką na wzgórze do Parku Państwowego, gdzie znajduje się miejsce upamiętniające ofiary zamieszek z Armią Czerwoną w 1990 r. oraz poległych w wojnie o Górny Karabach, z góry rozpościera się panoramiczny widok na miasto Baku, przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8. Śniadanie, zwiedzanie Parku Narodowego Qobustan (UNESCO), gdzie znajdują się skały z prehistorycznymi petroglifami (odkrytych zostało około 6000 malowideł), wulkany błotne (próba podjazdu do jednego z największych błotnych wulkanów w Azerbejdżanie: Turaghay 400 m lub Kinezadagh 397m), na terenie parku występują również pierwsze osady człowieka prehistorycznego, trekking w terenie, przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9. Śniadanie, przejazd do Rezerwatu Przyrody Türyançay z bogatą różnorodnością flory i fauny,  podjazd nad największe jezioro w Azerbejdżanie Mingechevir, pobyt nad jeziorem (w miarę możliwości logistycznych przepłynięcie łódką po jeziorze),

10. Śniadanie, przejście graniczne z Gruzją,  dojazd do Tbilisi, czas wolny, możliwość skorzystania z łażni termalnych,  obiadokolacja, krótki nocleg w hotelu.

11. Śniadanie, transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot z Tbilisi 04:50 (samolot rejsowy LOT), planowany przylot do Warszawy 06:35. 

 

Cena:                                    5 450,00 zł

W cenie wycieczki wliczono:

  1. Przelot samolotem: Warszawa – Tbilisi - Warszawa (w cenie bagaż do 23 kg i bagaż podręczny do 8 kg),
  2. Noclegi w hotelach kat.***, pokoje 2-osob. z łazienkami.                          
  3. Śniadania i obiadokolacje
  4. Przejazdy autokarem / busem klimatyzowanym na terenie Gruzji i Azerbejdżanu.   
  5. Wstępy do zwiedzanych obiektów.
  6. Ubezpieczenie (koszty leczenia + nieszczęśliwe wypadki) – SIGNAL IDUNA
  7. Opiekę i obsługę pilota polskiego, obsługę przewodników lokalnych.
  8. Koszt wizy do Azerbejdżanu.
  9. Podatek VAT

Nie wliczono:

      1. Dodatkowo płatny transfer z Krakowa do Warszawy i z powrotem – 200 zł / os.

Dokumenty

Wymagany jest paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy począwszy od daty rozpoczęcia wyjazdu. Wizy do Gruzji dla obywateli polskich nie są wymagane, natomiast w cenie wycieczki wliczona jest obligatoryjna wiza do Azerbejdżanu.

 

Szczegółowe informacje,pytania i  zapisy pod numerem telefonu:

(012) 658 60 54

601 867 504

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.tourist-track.pl

 

 

© Usługi Turystyczne „Tourist Track”- mgr Aleksander Dymek - Wszystkie prawa zastrzeżone
powered by Joomla! | Joomla templates by a4joomla | implementation by